(098) 591-49-04

(095) 909-88-12

lesiv.zemres@gmail.com

Топографічна зйомка - це один з видів геодезичних вишукувань, результатом яких є складання плану місцевості, топографічної карти. Під час наземної топографічної зйомки інженер-геодезист проводить вимірювання висот, відстаней, поворотних кутів тощо. Топографічна зйомка також може здійснюватись за допомогою літальних апаратів, які знімають поверхню землі - космічна, аерофотозйомка.

Топографічна зйомка може виконуватись в різних масштабах, однак найбільш поширеним є зйомка у масштабі 1:500. Такий масштаб часто використовують при проектуванні, реконструкції, розробці генеральних планів та в інших випадках. В масштабі 1:500 є можливим визначення інженерних комунікацій та погодження їх з відповідними експлуатуючими організаціями.

Топографічна зйомка проходить в декілька стадій:

· стадія польових робіт;

· стадія камеральних робіт;

· складання технічного звіту.

На стадії польових робіт здійснюється дослідження місцевості, зйомка місцевості за допомогою електронного тахеометра, визначення та обстеження підземних комунікацій, результати зйомки привязуються до пунктів ДГМ.

В ході камеральних робіт інженер-геодезист використовує отримані геодезистами результати для розробки плану з нанесенням на план всіх, визначених в ході топографічної зйомки об'єктів земельної ділянки.

Складання топографічного плану є завершальною стадією топографо-геодезичних робіт які в основному і слугують в будівельних процесах пов’язаних з проєктуванням або будівництвом, основним вихідним матеріалом для прийняття управлінського рішення є топографічний план масштабом 1:200,1:500,1:2000.


Топографічний план масштабу 1:2000 використовується для:

  • детального планування забудови міських або промислових районів;

  • створення генеральних планів населених пунктів;

  • проєкти осушення та зрошення;

  • проєктів залізниць та автодоріг тощо.


Топоплан 1:500 потрібен для:

  • проєктування земельної ділянки;

  • проєктування підземних комунікацій;

  • будівництва житлового будинку;

  • організацій що надають послуги (водоканал, електромережі, газова служба, укртелеком).